انتشار:  دوشنبه 14 آبان 1397  ::  15:27   

افزایش 7 هزار نفری اعضای کتابخانه‌های استان ایلام

سرویس ایلام- مدیرکل کتابخانه‌های استان ایلام از افزایش بیش از 7 هزار نفری اعضای کتابخانه‌های عمومی استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مراد جلیلیان در نشست ستاد گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی استان ایلام گفت: در یک سال گذشته بیش از 7 هزار نفر به اعضای کتابخانه‌های استان اضافه‌شده است.

وی، با بیان اینکه در طول یک سال گذشته 6 باب کتابخانه عمومی به ظرفیت کتابخانه‌های استان ازجمله کتابخانه مرکزی، کتابخانه تخصصی نابینایان، مرکز مبادله کتاب با بیش از 47 هزار عنوان کتاب افزوده‌شده است، گفت: اجرای 2 طرح کتابخانه روستایی سراب ایوان و عباس‌آباد دره شهر از دیگر برنامه‌های این نهاد در استان بوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های استان ایلام، با تأکید بر اینکه در طول 4 سال گذشته تلاش‌های زیادی در راستای فعالیت‌های کتاب‌خوانی انجام‌شده است، افزود: 27 هزار و 900 نفر در یک سال گذشته در جریان اجرای 2 هزار و 100 برنامه در قالب برنامه‌های نشست کتاب‌خوان، اهدای کتاب، مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، قصه‌گویی و سایر برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه شرکت کرده‌اند.

جلیلیان، با اشاره به این که 184 نمایشگاه کتاب در 42 کتابخانه استان در طول یک سال گذشته دایر شده است، گفت: یکی از فعالیت‌های این نهاد برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در سطح استان بود که در این جشنواره بیش از 11 هزار نفر از اقشار مختلف مردم استان شرکت کردند.

او گفت: یکی دیگر از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان دریافت منابع کتابخانه‌ای از مردم و خیرین است که در این راستا ۵۷ هزار ۸۳۴ جلد به سرانه کتاب استان اضافه‌ شده است.

جلیلیان، با اشاره به تعامل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با دستگاه‌های مختلف استان، یادآور شد: اهدای 10 هزار کتاب به شوراها و دهیاری‌های استان، خرید 58 عنوان کتاب با بیش از 7 هزار و 540 جلد کتاب از ناشران استان، حل مشکلات موردی کتابخانه‌های استان از دیگر برنامه‌های نهاد عمومی کتابخانه‌های استان است.

وی، با بیان این که در هفته کتاب و کتاب‌خوانی استان ایلام بیش از 80 برنامه فرهنگی در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: در این هفته 21 برنامه‌سازمانی در سطح نهادهای کتابخانه عمومی کشور و 15 برنامه فرهنگی در سطح نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود.