انتشار:  دوشنبه 14 آبان 1397  ::  21:25   

کردستان اول آذر میزبان جشن ملی گندم خواهد بود

سرویس کردستان- استاندار کردستان از برگزاری جشن ملی گندم با حضور وزیر جهاد کشاورزی و به احتمال زیاد معاون اول رییس جمهوری و استانداران استان های مختلف و ... در  استان خبر داد و گفت: این جشن اول آذر ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس  بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی  با بیان اینکه  بیان مباحث و ظرفیت های این استان به ویژه در بخش کشاورزی برای مسئولان ارشد کشوری از جمله اهداف برگزاری این جشن ملی است، گفت:  از استانداران دیگر استان های کشور هم برای حضور در این جشن دعوت خواهیم کرد، افزود: این اقدام در راستای معرفی بیشتر کردستان انجام می شود.

وی  با بیان اینکه  تولیدکننده جایگاه ارزشمندی دارد از فعالان بخش کشاورزی استان درخواست می کنیم  که با همتی مضاعف برای توسعه هرچه بیشتر این بخش مهم تلاش کنند، گفت: دولت برای تمامی بخش‌های کشاورزی ارز دولتی اختصاص داده است و محاسبات ما باید بر اساس ارز دولتی صورت گیرد. ما در مقابل سایر بخش‌ها نیز مسوولیت داریم و نباید فعالان بخش کشاورزی تصور کنند که به این حوزه بی‌توجه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بنده یک روستازاده و یک کشاورزاده هستم و جای خوشحالی دارد که برای رفع دغدغه‌های کشاورزان استان اقدامی مثبت انجام دهم. مسائل را در قالب استانی و ملی باید دسته‌بندی کنیم و برای رفع دغدغه‌ها در این عرصه تمام توان خویش را به کار بگیریم.

مرادنیا افزود: بحث تخصیص آب یک مبحث ملی است و حتی شاید خود وزیر نیرو نیز به تنهایی نتواند در این عرصه تصمیم‌گیر باشد.

مرادنیا افزود: از خود تولیدکنندگان استان می‌خواهیم در بحث بسته‌بندی یا صنایع تبدیلی ورود پیدا کنند و در این عرصه نقش‌آفرینی داشته باشند. صندوق توسعه بخش کشاورزی کردستان به عنوان چهارمین صندوق حمایت از بخش کشاورزی مطرح بوده و باید از ظرفیت‌های این صندوق استفاده شود.

مرادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: از آرزوهای ما توسعه گلخانه‌ها و افزایش تولید گوشت قرمز و توسعه باغات است و امیدواریم در این حوزه تلاش‌های بیشتری صورت گیرد. با مشکلات بخش کشاورزی نه بیگانه هستیم و نه فاصله داریم و از رسانه ها درخواست داریم که مسائل مربوط به بخش کشاورزی را با حساسیت ویژه دنبال کنند و در این مسیر یاریگر باشند.