انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  00:34   

عادل عبدالمهدی: دولت باید موجودیت حشد الشعبی را حفظ کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر عراق در بازدید از مقر حشد الشعبی تاکید کرد که این سازمان یک نیروی رسمی تابع قانون است و تاسیس آن نیز یک دستاورد تاریخی برای کشورش به شمار می آید که باید آن را حفظ کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از الغدپرس، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی امروز (دوشنبه) از مقر سازمان حشد الشعبی بازدید کرده و در گفت و گو با فرماندهان آن نیز مسئله خروج نیروهای مسلح از شهرهای مختلف این کشور به استثنای نیروهای مسئول حفظ امنیت را مورد بررسی قرار داده است.

دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه خود در این باره آورده که در دیدار وی با فرماندهان حشد الشعبی، بر همکاری این سازمان در تحقق چنین هدفی تاکید شده و برنامه اولیه برای آغاز اجرای این طرح در استان بصره در جنوب این کشور نیز وضع شده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی طی سخنانی ضمن تاکید بر این که حشد الشعبی یک واقعیت بزرگ است که نمی توان آن را نادیده گرفت و یک نیروی رسمی تابع قانون و تحت رهبری فرمانده کل نیروهای مسلح عراق است، خاطر نشان ساخت که دولت وظیفه دارد از این سازمان پشتیبانی و موجودیت آن را حفظ کند.

نخست وزیر عراق در این باره تاکید کرد که فتوای جهاد کفایی آیت الله العظمی سیستانی تمامی معادلات را تغییر داد جایی که ورود حشد الشعبی به نبرد با گروه تروریستی داعش باعث ایجاد روحیه و پشتیبانی معنوی شد و همین مسئله نیز به تمامی نیروهای امنیتی برای تغییر معادله از عقب نشینی و شکست به پیروزی کمک کرد.

عبدالمهدی با بیان این که بودجه نهادهای مختلف از جمله حشد الشعبی کاهش یافته و باید منابع مالی دیگری پیدا شود، اعلام کرد که برای ایجاد منابع مالی جدید جهت پشتیبانی از این سازمان و پشت سر گذاشتن دشواری های پیش رو تلاش خواهند کرد چرا که حشد یک ضرورت است و باقی می ماند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین اظهار داشت: برای آن که حشد الشعبی همه حقوق خود را دریافت کند همه تلاش خود را به کار می گیریم، شهدای حشد باید در راه درست و آن چنان که شایسته آنها است، گرامی داشته شوند و سختی ها را نیز همه با همکاری یکدیگر پشت سر خواهیم گذاشت.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#حشد الشعبی
#مبارزه با داعش