انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  09:23   

محکومیت یک خبرنگار سقزی به جریمه نقدی

سرویس کردستان- آراس فربانی پور خبرنگار هفته نامه روژان و مدیر کانال ئاوات سقز به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به ۲ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

به گزارش کردپرس؛ براساس اخبار و مستندات رسیده، شاکی وی ع. ا عضو اسبق شورای شهر سقز است که از سوی این خبرنگار به دریافت ۲ پلاک زمین از سوی نهادهای دولتی و شهرداری متهم شده بود.

براساس این گزارش قربانی پور با انتشار گزارشی در فضای مجازی خواستار شفاف سازی پیرامون نحوه دریافت این زمین ها، علت برگزاری جشنواره های موازی تئاتر و کم توجهی به سایر برنامه های فرهنگی و...شده بود که  عضو اسبق  شورا گفته است در چهارچوب قانون (طرح مسکن مهر و تعاونی مسکن شهرداری) زمین ها را دریافت نموده است.

اگرچه سوالات پیرامون این مساله زیاد است، آیا دریافت زمین توسط شورای شهر در تعاونی مسکن شهرداری قانونی است؟ آیا هر کسی در یکی از بهترین نقاط سقز می تواند زمین تحت عنوان مسکن مهر دریافت کند؟ می طلبد بیشتر مورد واکاوی قرار بگیرد، تا خبرنگاران در این بین آش نخورده و دهن سوخته نشوند.

از مسئولان و فعالان اجتماعی انتظار می رود پاسخگویی و شفاف سازی جهت اقناع و تنویر افکار عمومی  را در دستور کار خود قرار داده و از طرح شکایات تا حد امکان علیه اصحاب رسانه خودداری کنند.