سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  10:27   

سازمان بازرسی کل کشور ترکیه:

جنگ در سوریه به اتمام هم برسد بازگشت پناهجویان سوری در ترکیه به کشور خود بسیار سخت است

سرویس ترکیه - سازمان بازرسی کل کشور ترکیه در گزارشی با اشاره به وضعیت پناهجویان سوری در داخل ترکیه عنوان کرده است: حتی اگر جنگ در سوریه نیز به اتمام برسد بازگشت پناهندگان سوری به کشور خودشان بسیار سخت خواهد بود.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، سازمان بازرسی کل کشور ترکیه در گزارشی با اشاره به وضعیت پناهجویان سوری در داخل ترکیه عنوان کرده است: حتی اگر جنگ در سوریه نیز به اتمام برسد بازگشت پناهندگان سوری به کشور خودشان بسیار سخت خواهد بود. در این خصوص باید با حقایق موجود رو در رو شده و سیاست های ماندگار و دائمی برای آن طراحی کرد.

در این گزارش با اشاره به ماندگار شدن بسیاری از پناهندگان سوری در ترکیه عنوان شده است: از زمان ورود پناهندگان سوری به ترکیه تا کنون 276 هزار کودک در ترکیه از پناهندگان سوری متولد شده است. تنها 6.96 درصد از پناهجویان سوری در خاک های ترکیه در کمپ های پناهندگی زندگی کرده و بقیه آنان در شهرهای مختلف این کشور پراکنده شده اند. یک بخشی از این سوری ها شهروندی ترکیه را اخذ کرده اند. بخش دیگر شروع به سرمایه گذاری در ترکیه و کار کرده اند. اتخاذ سیاست ها در خصوص سوری ها به نوعی که گویا فردا این کشور را ترک خواهند کرد دور از حقایق موجود است. فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که بازگشت بخش قابل توجهی از این پناهندگان به کشور خود را سخت می کند. علاوه بر این تاسیس صلح و آرامش در سوریه حداقل در کوتاه مدت و میان مدت غیر ممکن به نظر می رشد.

در ادامه این گزارش عنوان شده است: با توجه به زاد و ولدی که سوری ها در ترکیه دارند تعداد سوری ها در 10 سال آینده در ترکیه به 4 الی 5 میلیون خواهد رسید. این افزایش جمعیت هم در اثر ورود سوری های جدید به ترکیه خواهد بود و هم در اثر زاد و ولد سوری های داخل ترکیه. در حال حاضر 46 درصد از سوری هایی که در داخل ترکیه هستند یعنی 1.4 میلیون تن از آنان را افراد زیر 18 سال تشکیل می دهد. بازگشت این افراد به کشور خود به تنهایی غیرممکن است. به خصوص این که خانواده آن ها از ماندن فرزندان خود در محیطی امن تاکید می کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آوارگان سوریه