انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  14:15   

تردد خودروها در گردنه تته با زنجیر چرخ امکانپذیر است

سرویس کردستان - تردد در گردنه تته محور ارتباطی سروآباد در استان کردستان با پاوه در استان کرمانشاه همزمان با بارش نخستین برف پاییزی روز سه شنبه فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

به گزارش  کرد پرس به نقل از ایرنا ، براساس اعلام هواشناسی، بارش نزولات جوی در کردستان از روز گذشته در مناطق مختلف این استان آغاز شده و این نزولات در برخی نقاط به ویژه ارتفاعات بالای دو هزار و 500 متری به صورت برف گزارش شده است.

بیشترین بارش نزولات جوی در این استان به صورت برف در محور ارتباطی سروآباد استان کردستان و پاوه استان کرمانشاه گزارش شده و به گفته بخشدار اورامان هم اکنون تردد در گردنه تته با زنجیر چرخ انجام می شود.

صباح محمدی افزود: بارش برف در این محور از بامداد امروز آغاز شده و در گردنه های تته و ژالانه تردد خودروها را با اخلال مواجه کرد که با تلاش راهداری هم اکنون مسیر ژالانه برف‌ روبی شده و تردد در جریان است.

وی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر ورود توده هوای سرد به آسمان استان و احتمال یخبندان، رانندگان برای سفر در محورهای مواصلاتی از جمله سروآباد - پاوه خودروی خود را به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ تجهیز کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان نیز در این ارتباط گفت: هم اکنون بارش باران در بیشتر نقاط این استان وجود دارد و احتمال اینکه در ارتفاعات بالای 2 هزار و 500 متر شاهد بارش برف باشیم، زیاد است.

علی پناهی افزود: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی هواشناسی، امروز همچنان شاهد آسمانی ابری، بارش باران، گاهی وزش باد در سطح استان هستیم.

وی یادآور شد: امروز امکان آبگرفتگی معابر شهری و روستایی در برخی از نقاط استان و در ارتفاعات و گردنه ها بارش برف و مه آلود شدن مسیرهای مواصلاتی دور از انتظار نیست.

پناهی اظهار داشت: با عبور تدریجی این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز از منطقه تا آخر هفته از شدت ناپایداری های جوی کاسته می شود ولی همچنان پوشش ابر، مه صبحگاهی و بارش پراکنده باران (بخصوص برای روز پنجشنبه) در برخی از نقاط استان پیش بینی می شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: از لحاظ دمایی نیز طی امروز تا صبح فردا شاهد کاهشی حدود 4 تا 6 درجه سانتیگراد دمای هوا در سطح استان خواهیم بود که موجب یخبندان شبانه و اول صبح تا روز جمعه برای مناطق سرد سیر و مرتفع استان می شود.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته شهرستان های دهگلان با 22 میلی متر، کامیاران با 20 میلی متر، مریوان و قاملوی قروه با 20 میلی متر بیشترین میزان بارش ها را داشتند.