سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  16:05   

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی؛

5 هزار کلاس در آذربایجان غربی نیازمند تخریب است

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: سرانه فضای آموزشی آذربایجان غربی 4 مترمربع است و در حال حاضر پنج هزار و 600 کلاس درس در استان نیازمند تخریب و بازسازی است.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ امروز 15 آبان ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی مدرسه 12 کلاسه ریحانه النبی در ارومیه افتتاح شد.

ابراهیم محمدی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح این مدرسه اظهار داشت: این مدرسه در حاشیه شهر و در زمینی به مساحت یک هزار و 365 مترمربع با 16 میلیارد ریال هزینه و با حمایت ستاد بازآفرینی شهری احداث شد.

وی افزود: 6 مدرسه دیگر نیز در مناطق حاشیه ای ارومیه به همت این ستاد در حال احداث است، نسبت به بهره برداری هرچه سریع تر از آنها ابراز امیدواری کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی این استان حدود چهار مترمربع بوده و از میانگین کشوری به میزان 1.13 مترمربع کمتر است.

محمدی افزود: از مجموع 18 هزار کلاس موجود در استان 6 هزار و 100 کلاس نیازمند مقاوم سازی و پنج هزار و 600 کلاس نیازمند تخریب و بازسازی است.

وی گفت: 330 کلاس کانکسی، 276 کلاس خشت و گلی و 118 کلاس استیجاری در آذربایجان غربی وجود دارد.

گفتنی است، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز به همراه معاونین خود جهت بازدید از پروژه راه آهن و ایستگاه قطار ارومیه، سالن ترمینال شهید باکری فرودگاه ارومیه، قطعه ۴ آزاد راه ارومیه - تبریز و افتتاح دبیرستان 12 کلاسه ریحانه النبی وارد استان آذربایجان غربی شد.