سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  18:52   

هوشیار اوزسوی:

حمله ارتش ترکیه به شرق فرات برای تداوم عمر داعش صورت می گیرد

سرویس ترکیه - مشاور روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در امور روابط دیپلماتیک در اظهاراتی با اشاره به حملات ارتش ترکیه به شرق فرات عنوان کرده است: حمله ترکیه برای تداوم عمر داعش صورت می‌گیرد.

به گزارش کردپرس، هوشیار اوزسوی، مشاور روسای مشترک حزب دموکراتیک خلق ها در امور روابط دیپلماتیک در گفتگو با خبرگزاری فرات نیوز با اشاره به حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به مواضع ارتش دموکراتیک سوریه در کوبانی و گرسپی عنوان کرده است: دولت ترکیه با نظر مساعد و قدرتی که از نشست 4 جانبه استانبول با حضور روسای جمهور روسیه – آلمان – فرانسه به دست آورد؛ دست به چنین اقدام نظامی در شرق فرات زد. حمله ترکیه برای تداوم عمر داعش صورت می‌گیرد. نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه هر زمانی که داعش را هدف حمله قرار داده‌ اند ترکیه جنگ با شمال سوریه را آغاز کرده و دست به حمله می ‌زند.

وی در ادامه اظهارات خود با بیان این که اگر ترکیه اقدام دیگری را برای تصرف آغاز کند تاوان بزرگی پس خواهد داد عنوان کرده است: ترکیه می ‌خواهد پی در پی به حملات خود ادامه دهد و اینگونه میزان واکنش دولت ‌های آمریکا و فرانسه را بسنجد. اگر این دو به اقدامات نظامی ترکیه واکنش جدی نشان ندهند حملات به تصرفی دیگر خواهد انجامید. اصرار بر جنگ هیچ مسئله‌ ای را حل نخواهد کرد و برعکس هزینه سنگینی بر سیاست و اقتصاد ترکیه تحمیل خواهد کرد. شاید ترکیه همانند آنچه که در عفرین روی داد آمریکا را قانع کند و روسیه را هم در کنار خود بگیرد و حتی تصرف های تازه ‌ای را هم به انجام رسانند. اما باید به خوبی بداند تا زمانی که در خاورمیانه و در کشور ترکیه مسئله ‌ای به نام کردها باقی است این موضوع همچون بومرنگی به سوی خود آنان برخواهد گشت و به خودشان اصابت خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#کردها