سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 15 آبان 1397  ::  23:40   

گفتگوهای حزب دمکرات و اتحادیه میهنی برای تشکیل دولت اقلیم کردستان آغاز می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان،   اعلام کرد که گفتگوهای میان این حزب و حزب دمکرات کردستان برای تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، بدون هیچ پیش شرطی آغاز می شود.
 

به گزارش کردپرس، سعدی احمد پیره طی کنفرانسی خبری با اشاره به وجود  اختلاف نظر میان اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات در مورد مسائل مختلف وجود دارد؛ تأکید کرد که این اختلاف نظر ها از طریق گفتگو و مذاکره قابل حل است.

سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان، اعلام کرد که گفتگوهای میان دو حزب، برای تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، بدون تعیین هیچ پیش شرطی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

وی اشاره کرد که هیچ یک از دو حزب شرطی را برای آغاز گفتگوها تعیین نکرده اند.

این در حالی است که حزب دمکرات در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان 45 کرسی و اتحادیه میهنی 21 کرسی را کسب کرده اند و مقامات حزب دمکرات اعلام کرده اند که معیار سهیم شدن احزاب اقلیم در دولت و حاکمیت اقلیم میزان رای و کرسی های آنان در پارلمان و روابط و تعامل احزاب با حزب دمکرات است.

روابط دو حزب طی هفته های گذشته بر سر تصدی منصب ریاست جمهوری عراق از سوی برهم صالح معاون دوم دبیر کل اتحادیه میهنی به دلیل اینکه حزب دمکرات نیز خواهان تصدی این منصب بود؛ با تنش و اختلافات شدید همراه بود.