سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  12:31   

سهم خواهی مسیحیان اقلیم کردستان از مناصب هیئت‌رئیسه پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده مسیحی پارلمان کردستان ضمن تأکید بر خواست مسیحیان اقلیم کردستان برای تصدی منصب نایب رئیس پارلمان، گفت که رایزنی های مسیحیان با احزاب اقلیم به ویژه حزب دمکرات و اتحادیه میهنی در این خصوص در جریان است.

به گزارش کردپرس، فرید یعقوب نماینده اقلیت سریانی و آشوری در پارلمان کردستان طی گفتگو با رادیو کردی زبان نوا، اعلام کرد که اقلیت های مسیحی در پارلمان کردستان، خواهان تصدی منصب نایب رئیس دوره پنجم پارلمان کردستان هستند.

وی افزود که در نشست اول دوره پنجم پارلمان، اقدامی برای تعیین هیئت رئیسه انجام نشده و انتخاب نایب رئیس و دیگرت مقامات به تعویق افتاده و به همین دلیل گفتگو و رایزنی های این اقلیت ها با احزاب پارلمان به ویژه حزب دمکرات و اتحادیه میهنی برای تصدی منصب نایب رئیس پارلمان ادامه می یابد.

فرید یعقوب تأکید کرد که اقلیت مسیحی و آشوری و کلدانی خواهان مشارکت و حضور در کابینه دولت جدید اقلیم کردستان و تصدی مناصب عالی در دولت نیز هستند؛ زیرا این امر همزیستی مسالمت آمیز و برابری را در اقلیم نهادینه کرده و موجب می شود اقلیت ها نیز خود را شریکی واقعی در اقلیم بدانند.