سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  18:05   

اتحادیه میهنی خواستار تصدی چهار منصب کلیدی در دولت جدید اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری حزب اتحادیه میهنی اعلام کرد که این حزب خواهان تصدی چهار منصب کلیدی در دولت جدید  اقلیم کردستان، از جمله منصب ریاست پارلمان و معاونت نخست وزیری است.
 

به گزارش کردپرس، سامان گرمیانی در گفتگو با هفته نامه آژانس چاپ اقلیم کردستان گفت که اتحادیه میهنی بنا به نتایج انتخابات پارلمان کردستان و میزان آرا و کرسی های خود در پارلمان تصدی چهار منصب کلیدی و حاکمیتی در دولت جدید اقلیم کردستان را حق خود می‌داند.

عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی، افزود که این حزب به عنوان دومین حزب اصلی در اقلیم و پارلمان کردستان، تصدی مناصب ریاست پارلمان و معاونت نخست وزیری و همچنین دو منصب از مناصب وزارت پیشمرگ، امور داخلی، منابع طبیعی و یا سازمان اطلاعات و امنیت اقلیم را حق خود می داند و از این میان بر تصدی وزارت امور داخلی و سازمان اطلاعات و امنیت پافشاری می کند.

همچنین خاطر نشان ساخت که این حزب طرح و برنامه خود را برای شرکت در دولت اقلیم آماده کرده و هیئت اتحادیه میهنی به زودی گفتگو با حزب دمکرات و دیگر احزاب اقلیم را به منظور تشکیل دولت جدید ناقلیم کردستان و توافق بر سر تقسیم مناصب آغاز می کند.

اتحادیه میهنی در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان که 30 سپتامبر برگزار شد؛ 21 کرسی و حزب دمکرات نیز 45 کرسی را کسب کرده اند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حزب دمکرات
#اتحادیە میهنی