سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  21:18   

حمله هوایی ترکیه به مناطق مسکونی استان اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده های ارتش ترکیه شامگاه امروز اقدام به بمباران مناطق مسکونی برادوست در استان اربیل کردند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری خندان گزارش داد که شامگاه امروز چهارشنبه 16 آبان/7 نوامبر، جنگنده های ارتش ترکیه منطقه برادوست واقع در مرز میان اقلیم کردستان و ترکیه و از توابع استان اربیل را هدف حمله قرار داده اند.

طبق خبر در این حمله مناطق مسکونی و کوه های منطقه هدف قرار گرفته، اما اطلاعی از میزان خسارات و تلفات احتمالی منتشر نشده است.

بمباران های ارتش ترکیه علیه مناطق مسکونی اقلیم کردستان به بهانه حضور نیروهای پ.ک.ک، در این مناطق و پس از شکست مذاکرات صلح میان ترکیه و کردهای این کشور در سال 2015 از سر گرفته شده و تاکنون موجب جان باختن ده ها شهروند اقلیم کردستان و مجروحیت شمار بیشتری نیز شده و پوشش گیاهی و زمین های کشاورزی  و زیرساخت های این مناطق را نابود کرده است.

ارتش ترکیه از ماه مارس 2018 وارد عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم شده و بیش از 20 پایگاه نظامی را در این مناطق ایجاد کرده و روزانه درگیری های شدیدی میان نظامیان ترکیه و پ.ک.ک، روی می دهد و بمباران های ارتش ترکیه نیز عمدتاً در پی این درگیری ها روی می دهد.