انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  22:18   

ابراهیم کالین:

به هیچ گروه تروریستی در شرق فرات اجازه فعالیت نخواهیم داد/ ایران یک شریک مهم تجاری برای ما است

سرویس ترکیه - ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: به فعالیت هیچ گروه تروریستی در شرق فرات اجازه نخواهیم داد/ ایران یک شریک مهم تجاری برای ما است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود که در پی جلسه کابینه دولت برگزار کرده بود در اظهاراتی با اشاره به تحولات شرق فرات عنوان کرده است: در خصوص این که در شرق فرات چه کسی به چه کسانی همکاری می کند به ما مربوط نمی شود. ما به فعالیت هیچ گروه تروریستی اجازه نخواهیم داد. اگر شرکای ما اقدامی صورت ندهند ما اقدام خواهیم کرد. مبارزه با ترور را در سوریه را به صورت ثابت قدمی کامل ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تحریم های جدید آمریک علیه ایران نیز عنوان کرده است: در یک روند 6 ماهه به مذاکرات ادامه خواهیم داد. سازمان ها و مقامات مربوطه به دیدارهایشان ادامه خواهند داد، ایران برای ما یک شریک مهم تجاری است. برای این که اقتصاد ترکیه و مقوله انرژی در این خصوص تحت تاثیر قرار نگیرد تمام اقدامات را انجام داده و تدابیر را اتخاذ خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه