سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  22:52   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 16/8/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز چهارشنبه 16 آبان 1397 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • واکنش سخنگوی اردوغان به تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 عضو ارشد PKK از سوی آمریکا: تصمیمی است که برای اتخاذ آن دیر هم شده است

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در برنامه تلویزیونی با اشاره به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی و یا دستگیری 3 عضو ارشد PKK از سوی آمریکا عنوان کرده است: تصمیمی است که برای اتخاذ آن دیر هم شده است.

  • وزارت امور خارجه ترکیه: تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 عضو ارشد PKK را مثبت ارزیابی می کنیم

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای با استقبال از تعیین جایزه نقدی برای دستگیری مراد قاراییلان، جمیل باییک و دوران کالکان، 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: این اقدام را مثبت تلقی می کنیم.

  • صدور حکم 2 سال و شش ماه حبس برای نماینده HDP در پارلمان ترکیه

جلسه رسیدگی به پرونده محمود طغرول، نماینده غازی عنتاب در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها امروز در حالی برگزار شد که قاضی پرونده به اتهام «تبلیغ گروه های تروریستی» این نماینده حال حاضر در پارلمان ترکیه را به 2 سال و شش ماه حبس محکوم کرد.

  • ترکیه بار دیگر به مناطق کُردی سوریه حمله زمینی می کند

ترکیه هنوز تصویر روشنی از آینده تحولات در سوریه ندارد و همچنان دکترین امنیتی-سیاسی این کشور مانند دوران عثمانی ، حل مشکلات با قدرت نظامی است و در این میان تا "مسئله کُردی" برای ترکیه در سوریه حل نگردد، اردوغان گزینه حمله زمینی و تصرف را از دستور کار خارج نمی کند.

  • لیلا گوون نماینده زندانی HDP اعتصاب غذا کرد

لیلا گوون که به خاطر اظهار نظر در خصوص عملیات های ارتش ترکیه به کانتون کردنشین عفرین دستگیر و زندانی شده است در دفاعیه خود از طریق ویدئو کنفرانس با اعلام آغاز اعتصاب غذا عنوان کرده است: اعتصاب غذای نامعلومی را آغاز کرده ام و تا زمانی که وضعیتم مشخص نشود این اعتصاب غذا را ادامه خواهم داد.

  • حکم زندان استاندار سابق استانبول تایید شد

در پی اعتراض به حکم صادر شده توسط دادگاه محلی مبنی بر 3 سال 1 ماه و 15 روز زندان به حسین آونی موتلو، استاندار سابق استانبول، به اتهام همکاری با جماعت گولن، دایره جزایی 3. دادگاه منطقه ای استانبول جلسه رسیدگی به این پرونده را برگزار کرده و در حکمی با تایید حکم دادگاه محلی به اتهام "حمایت آشکار و علنی از سازمان جماعت گولن" وی را به مدت صادر شده از سوی دادگاه محلی به زندان محکوم کرده است.

  • ابراهیم کالین: به فعالیت هیچ گروه تروریستی در شرق فرات اجازه نخواهیم داد/ ایران یک شریک مهم تجاری برای ما است

ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: به فعالیت هیچ گروه تروریستی در شرق فرات اجازه نخواهیم داد/ ایران یک شریک مهم تجاری برای ما است

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه