سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  09:18   

واکنش تند شورای رهبری PKK به تعیین جایزه نقدی برای دستگیری 3 رهبر PKK توسط آمریکا

سرویس ترکیه - ریاست مشترک شورای رهبری PKK در واکنش به تعیین جایزه نقدی برای 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا از کردها خواسته است تا در برابر این تصمیم قیام کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، ریاست مشترک شورای رهبری PKK در بیانیه ای با واکنش به تعیین جایزه نقدی برای 3 عضو ارشد PKK از سوی وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: در برابر این تصمیمی که بخشی از توطئه علیه عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK می باشد از مردمانمان و تمام جناح های دموکراسی می خواهیم فوراً قیام کنند. تمام مردم کرد در هر کجا که باشند باید در برابر این تصمیم به پا خواسته و به همراه جناح های دموکراسی اعتراض کنند.

در این بیانیه آمده است: آمریکا با تکیه بر دلایل و مدارک بی پایه و اساس دستور دستگیری سه رهبر PKK، جمیل باییک، دوران کالکان و مراد قاراییلان را که جزء بنیانگذاران، پیش قراولان حرکت آزادی کرد و فرماندهان یگان های خلق HPG هستند، صادر کرده است. حتی به کسانی که جای این افراد را شناسایی و به پلیس گزارش دهند جایزه نقدی داده خواهد شد. این تصمیمی که در راستای دشمنی با حرکت های آزادی خواهانه گرفته شده است هیچ ارتباطی با واقعیت ها و حقوق سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، وجدانی و اساسی ندارد. تصمیمی است که تماما با تکیه بر ایدئولوژی و سیاست گرفته شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#آمریکا