انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  10:32   

نماینده ائتلاف سازندگی در مجلس عراق:

کشمکش برسر تصدی هشت وزارتخانه باقیمانده کابینه جدید عراق ادامه دارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده ائتلاف سازندگی در مجلس عراق از تداوم کشمکش ها برسر تصدی  هشت وزارتخانه باقیمانده کابینه جدید عراق و تلاش برای تحقیق در خصوص نامزدهای این وزراتخانه ها خبر داد.

به گزارش کردپرس ، حامد عباس در گفتگو با خبرگزاری « المعلومه» با بیان اینکه اکنون اختلافات زیادی بین احزاب سیاسی  درخصوص نامزدهای مطرح شده  8 وزارتخانه باقی مانده در کابینه  عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق وجود دارد ، گفت:  یک کمیسیون پارلمانی  در خصوص نامزدهای این وزارتخانه ها تحقیق خواهد کرد.

عباس افزود: وزارت مهاجرت و پناهندگان عراق سهم کردها است که  نامزد تصدی این منصب هنوز تعیین نشده است و برسر این وزارتخانه کشمکش هایی بین حزب دمکرات کردستان(پارتی) ، جنبش تغییر(گوران) و اتحادیه میهنی کردستان(یکیتی) وجود دارد ؛ چراکه پارتی برای متقاعد کردن گوران به تصدی این وزارتخانه در مقابل  مشارکت در تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان تلاش می کند.

وی با  توضیح درخصوص اینکه درمورد  اکثر نامزدهای معرفی شده برای تصدی وزارت دفاع عراق تحقیق خواهد شد، افزود: احزاب اهل سنت و ائتلاف الوطنیه 6 نامزد برای  تصدی وزارت دفاع معرفی کرده اند و عادل عبدالمهدی ، نخست وزیر عراق را برای انتخاب یکی از آنان مختار کردند.