سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  12:23   

کشف ده ها گور جمعی در مناطق آزادشده از اشغال داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول روابط بین الملل در دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که پس از آزادی مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد از اشغال داعش، ده ها گور جمعی در این مناطق کشف شده که عمدتاً حاوی اجساد کردهای ایزدی بوده است.

 

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، دیندار زیباری اعلام کرد که پس از آزادی مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد از اشغال داعش، تاکنون 69 گور جمعی در این مناطق کشف شده و به جز آن ده ها گور فردی نیز در این مناطق کشف شده و اکثریت این گورها، حاوی اجساد کردهای ایزدی است که قربانی جنایات و قتل عام های داعش شده اند.

مسئول روابط بین الملل در دولت اقلیم کردستان افزود که جستجو برای کشف دیگر گورهای موجود در این مناطق نیز ادامه دارد و دولت اقلیم کردستان در تلاش است اسرای ایزدی را از اسارت داعش آزاد کرده و کردهای ایزدی آزاد شده از اسارت داعش از حقوق شهروندی در اقلیم برخوردار شوند.

همچنین اشاره کرد که در پی حمله داعش به شنگال و اطراف آن 360 هزار کرد ایزدی آواره شده و شمار توسط داعش قتل عام شده و 6 هزار و  417 تن نیز توسط داعش به اسارت گرفته شدند.

به گفته دیندار زیباری تاکنون 3 هزار و 331 تن از کردهای ایزدی از اسارت داعش آزاد شدە اند، اما هنوز از سرنوشت بیش از 3 هزار تن دیگر اطلاعی در دست نیست.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#ایزدی