سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 17 آبان 1397  ::  17:21   

آماده‌باش نیروهای پیشمرگ در پی افزایش تحرکات و تهدید داعش در غرب اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرمانده نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در منطقه مخمور واقع در غرب اربیل، اعلام کرد که در پی افزایش تحرکات تروریستی و تهدید داعش در مخمور، نیروهای پیشمرگ در این مناطق به حالت آماده باش کامل درآمده اند.
 

به گزارش کردپرس، طی ماه های گذشته مقامات محلی و فرماندهان پیشمرگ در مناطق موصل و کرکوک و دیالی از افزایش تحرکات داعش و ایجاد مخفیگاه های متعدد عناصر این گروه و سازماندهی دوباره بقایای داعش خبر داده و ارتش عراق نیز چندین عملیات را برای پاکسازی بقایای داعش در مناطق مذکور انجام داده، اما این عملیات ها منجر به ریشه کن شدن داعش نشده و رزگار محمد فرماندار منطقه مخمور واقع در غرب اربیل، در این خصوص به سایت رسمی حزب دمکرات کردستان گفت که طی ماه های گذشته تحرکات داعش در این منطقه جریان داشته و افزایش نیز یافته است، اما اطلاع دقیقی از شمار بقایای عناصر داعش در این منطقه در دست نیست.

همچنین قادر حسن از فرماندهان پیشمرگ در محور مخمور-گویر در این خصوص اعلام کرد که هزاران عنصر داعش در این محور وجود دارند و نیروهای پیشمرگ نیز تحرکات آنان را تحت نظر گرفته اند.

وی افزود که سلسله کوه های قره چوغ در نزدیکی مخمور مکان مناسبی برای پنهان شدن عناصر داعش است و شماری بسیاری از عناصر داعش در این منطقه پنهان شده اند و به همین دلیل هر هفته این منطقه از سوی جنگنده های هم پیمانی جهانی ضد داعش بمباران می شود.

همچنین خاطر نشان ساخت که عناصر داعش از اهالی این منطقه بوده در گروه های پراکنده به فعالیت می پردازند و شمار اندکی از ساکنین از آنان حمایت می کنند و نیروهای پیشمرگ نیز با اطلاع از خطر و  تهدید داعش و افزایش آن در آماده باش کامل به سر می برند و برای پاسخگویی به حملات احتمالی آنان آمادگی دارند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان