سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  20:25   

تلاش‌های اربیل برای کسب سهم بیشتر از بودجه 2019 عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئتی از وزارت دارایی اقلیم کردستان در راستای تلاش برای تغییر و اصلاح لایحه بودجه 2019 عراق و کسب سهم بیشتر برای اقلیم، با نمایندگان کُرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عراق، دیدار کردند.

به گزارش کردپرس، شیروان قادر نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق، طی گفتگو، با سایت خبری ‌اس. ان. ان، اعلام کرد که هیئتی از وزارت دارایی اقلیم کردستان با نمایندگان کُرد در کمیسیون اقتصادی مجلس عراق دیدار و گفتگو کرده اند.

وی افزود که محور اصلی گفتگوهای این دیدار، سهم اقلیم کردستان از بودجه 2019 عراق و بررسی راه های اصلاح بودجه و افزایش سهم اقلیم از بودجه بوده است.

همچنین تاکید کرد که هیئت کُرد در حال ارزیابی فرصت های باقی مانده برای تغییر و اصلاح بودجه عمومی 2019 عراق و افزایش سهم تعیین شده برای کُردها است.

شیروان زرار خاطر نشان ساخت که حصول توافق میان اربیل و بغداد در مورد گفتگوهای هیئت های فنی دو طرف و چانه زنی بر سر سهم بودجه ای اقلیم می تواند برای افزایش سهم اقلیم کارگشا باشد.

سهم اقلیم کردستان در سال های گذشته بر اساس توافقات اربیل و بغداد 17 درصد از کل بودجه عمومی عراق تعیین شده بود، اما در سال 2018 و 2019 دولت عراق این سهم را به 12 درصد کاهش داده است.

شایان ذکر است که بغداد در سال های 2014 تا 2018 نیز در پی اختلافات سیاسی با اربیل، به مدت 4 سال بودجه اقلیم کردستان را قطع و از پرداخت آن خودداری کرد.