سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  20:40   

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به کردستان سفر می کند

سرویس کردستان- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای بازدید از چند طرح و افتتاح پروژه دانش بنیان روز سه شنبه به کردستان سفر می کند.

به گزارش  کرد پرس به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این سفر یک روزه، با نماینده مقام معظم رهبری در کردستان دیدار می کند سپس از پارک نوآوری بازدید و در مراسم افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه کردستان شرکت می کند.

ستاری در ادامه ساختمان بنیاد ملی نخبگان کردستان را افتتاح و از شرکت‌های دانش بنیان تولیدی کیمیا بومی سازان، کنترل گستر کهربا، روماک گستر غرب و شرکت گیاهان دارویی شفا بازدید می کند. شرکت در شورای اداری استان کردستان آخرین برنامه معاون رئیس جمهور در سفر به کردستان است.

پارک علم و فناوری کردستان در سال 92 و پیرو مصوبات دولت دهم ایجاد شد و ساختمان جدید مرکز رشد این مجموعه در زمینی به مساحت 1620 متر و زیر بنای تقریبی 6800 متر شهریور سال 96 به بهره برداری رسید.

این ساختمان دارای 6 طبقه، شامل 15 آزمایشگاه و کارگاه در طبقه زیرزمین، یک سالن چند منظوره برای برگزاری استارت آپ، فرایندهای شتاب دهی و فضای انجام کارهای گروهی (Co-working Place) است.

در حال حاضر 87 شرکت و واحد فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری کردستان فعالیت دارند.