سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  21:48   

مقام اتحادیه میهنی:

داعش ابزار اهداف آمریکا، ترکیه و کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول امور اجرایی تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه مخمور با هشدار در مورد حضور 300 الی 400 عنصر داعش در منطقه تاکید کرد که این عناصر داعش ابزاری برای اهداف سیاسی آمریکا، ترکیه و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس هستند.

به گزارش کردپرس، رشاد گلالی در گفتگو با رادیو کردی زبان نوا، اعلام کرد که در حال حاضر حدود 300 الی 400 عنصر داعش، در کوه قره چوغ واقع در منطقه مخمور در غرب اربیل، مرکز اقلیم کردستان، مستقر بوده و خود را در این کوه پنهان کرده اند.

مسئول امور اجرایی تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه مخمور، تاکید کرد که این عناصر داعش از سوی آمریکا، ترکیه و کشورهای خلیج فارس و در راستای اهداف و منافع سیاسی  این کشورها، به عنوان ابزار به کار گرفته می شوند.

از سوی دیگر بهمن طاهر نریمان پژوهشگر حوزه اسلام سیاسی و افراطی گرایی در گفتگو با همان منبع خبری تاکید کرد که تداوم حاکمیت عراق بر اساس ایدئولوژی مذهبی و خلاء امنیتی، زمینه ساز پیدایش و فعالیت گروه های تندرو و افراط گرا است.

طی ماه های گذشته ارتش عراق چندین عملیات را برای پاکسازی این مناطق از عناصر داعش انجام داده و در روزهای گذشته نیز جنگنده های ائتلاف جهانی ضد داعش،  چندین بار قره چوغ را با هدف نابودی پناهگاه های داعش بمباران کردند.