سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  23:26   

مخالفت با آموزش به زبان انگلیسی در مدارس اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان-  اتحادیه معلمان اقلیم کردستان اقدام وزارت آموزش و پرورش اقلیم در راستای آموزش به زبان انگلیسی در مدارس اقلیم را اقدامی بدون زمینه سازی لازم خوانده و خواستار توقف آن شدند.

به گزارش کردپرس، سایت رسمی اتحادیه میهنی کردستان، گزارش داد که وزارت آموزش و پرورش اقلیم کردستان در پی افزایش درخواست های دانش آموزان اقلیم برای آموزش بیشتر زبان انگلیسی اقدام به تغییر زبان آموزش در مدارس اقلیم و پیاده کردن سیستم آموزش به زبان انگلیسی در کنار آموزش به زبان کردی در مدارس اقلیم کرده است.

طبق خبر در این راستا در حال حاضر و از 4 سال گذشته تاکنون، در پایه های اول تا چهارم در مدارس اقلیم دروس ریاضی و علوم به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

معاونت اجرایی برنامه های آموزشی در وزارت آموزش و پرورش اقلیم کردستان، در این خصوص تاکید می کند که این اقدام علیرغم موانعی که پیش روی آن قرار دارد، موفقیت آمیز خواهد بود و از این طریق دانش آموزان اقلیم کردستان بر زبان انگلیسی به عنوان زبان علمی و جهانی تسلط کافی خواهند داشت.

وی چنین مهارتی را برای دانش آموزان ضرورتی در جهان معاصر خوانده و گفت که لازم است دانش آموزان اقلیم با زبان استاندارد جهانی آشنا شوند.

از سوی دیگر اتحادیه معلمان اقلیم کردستان، تاکید می کند که این اقدام وزارت بسیار عجولانه و بدون بررسی و برنامه ریزی و زمینه سازی های لازم انجام شده و دارای نواقص و کاستی های بسیاری است و اکثریت معلمان خواهان توقف این روند هستند.

همچنین یکی از مقامات ناظر بر روند آموزشی در مدارس اقلیم نیز اعلام کرده که بنا به بررسی های انجام شده، آموزش به زبان انگلیسی در مدارس اقلیم موفقیت آمیز نبوده و این طرح باید متوقف شود.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان