سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  11:05   

روزنامه « عکاظ» سعودی:

عبدالمهدی برای جلوگیری از وقوع فاجعه با ترامپ دیدار خواهد کرد

روزنامه « عکاظ» سعودی: نخست وزیر عراق  برای جلوگیری از وقوع فاجعه ای بزرگ در کشورش با رئیس جمهوری آمریکا  در واشنگتن دیدار خواهد کرد.

 

 

 

 

به گزارش کردپرس، روزنامه عکاظ افزود:  عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق برای حل مشکل توقف واردات گاز و برق از ایران در مهلت 45 روزه تعیین شده از سوی دولت آمریکا و جلوگیری از وقوع فاجعه ای  واقعی در عراق به زودی در واشنگتن با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد.

این روزنامه ضمن اشاره به اینکه برخی از شخصیت های عراقی  به عبدالمهدی پیشنهاد کرده اند که با ترامپ دیدار کند، افزود: نخست وزیر عراق اکنون به طور جدی به این درخواست برای دیدار با رئیس جمهوری آمریکا می اندیشد تا از وی برای واردات گاز و برق از ایران اجازه بگیرد.

روزنامه «عکاظ»  با یادآوری اینکه  عبدالمهدی  اخیراً مدتی طولانی با داگلاس سیلیمان، سفیر پیشین آمریکا در بغداد گفتگو و برای وی تاکید کرده است که  تعیین کشوری جایگزین  برای واردات  گاز و برق از ایران در مدتی کوتاه امکان پذیرنیست، افزود: عبدالمهدی اکنون برای گفتگو با واشنگتن  برای مستثنی کردن عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران تلاش می کند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#روزنامه عکاظ
#عادل عبدالمهدی
#نخست وزیر
#دونالد ترامپ
#رئیس جمهوری آمریکا
#واردات گاز و برق
#ایران