سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  14:45   

احمد ترک و کمال قلیچدار اوغلو با یکدیگر دیدار کردند

سرویس ترکیه – دو حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و دموکراتیک خلق ها در اظهارات جداگانه ای دیدار کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با احمد ترک سیاستمدار معروف کرد ترکیه را تایید کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی انتشار اخبار دیدار کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با احمد ترک، شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین و از سیاستمداران معروف کرد ترکیه از سوی رسانه های وابسته به حکومت ترکیه دو حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب دموکراتیک خلق ها با تایید این اخبار اظهارات جداگانه ای در خصوص این دیدار منتشر کرده اند.

فائق اوزتراک، سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با تایید خبر دیدار قلیچدار اوغلو با احمد ترک عنوان کرده است: رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با هر کسی که از دموکراسی تبعیت کرده، از حق و حقوق پیروی کرده و با هر گونه تندروی و ترور فاصله دارد دیدار و گفتگو می کند. ولی در خصوص این که در این دیدار پیرامون چه موضوعاتی گفتگو صورت گرفته است اطلاعات زیادی ندارم. تنها چیزی که می دانم این یک دیدار نزاکتی بوده است که بیشتر برای گوش دادن به سخنان طرف مقابل صورت گرفته است.

از طرف دیگر نیز فاطمه کورتولان، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه با اشاره به این دیدار عنوان کرده است: این دیدار یک دیداری نبود که با طرح و برنامه ریزی و موافقت اعضای حزب صورت گرفته باشد. بعد از دیدار از انجام چنین دیداری مطلع شده ایم. از آنجایی که افراد مورد نظر نیز این دیدار را تکذیب نکرده اند به این نتیجه می رسیم که چنین دیداری صورت گرفته است. در خصوص این که در این دیدار پیرامون چه موضوعاتی بحث شده است اطلاعاتی در دست نداریم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها