سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 23 آبان 1397  ::  09:34   

مقام اتحادیه میهنی:

شمار عناصر داعش در شمال عراق سه برابر شده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در استان نینوا واقع در شمال عراق، اعلام کرد که طی شش ماه گذشته شمار عناصر داعش در این منطقه به سه برابر افزایش یافته و تبدیل به تهدید جدی علیه امنیت اربیل شده است.

به گزارش کردپرس، غیاث سورچی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که همزمان با افزایش روز افزون تحرکات تروریستی داعش در مناطق مختلف استان نینوا، شمار آنان نیز رو به افزایش است و طی شش ماه گذشته شمار عناصر داعش در  این منطقه به سه برابر افزایش یافته است.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در استان نینوا، هشدار داد که این افزایش شمار عناصر داعش می تواند خطرات بسیاری را علیه عراق و اقلیم کردستان ایجاد کند؛ چرا که توانسته اند که مناطقی را نیز در نینوا تصرف کنند.

وی تأکید کرد که در صورت تداوم روند کنونی عناصر داعش بار دیگر می توانند که استان نینوا را تصرف کنند و خطر و تهدید داعش به روشنی در نینوا و موصل دیده می شود.

غیاث سورچی با اشاره به وجود چندین مبادی ورودی و خروجی میان اقلیم کردستان و  نینوا گفت که باید دولت اقلیم ک برای مقابله با تهدیدات داعش علیه شهرهای اقلیم وارد عمل شود.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان