سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 23 آبان 1397  ::  18:53   

تکذیب تسلط نیروهای عراقی بر 25 پاسگاه مرزی سوریه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رسانه امنیتی عراق گزارش های حاکی از تسلط نیروهای این کشور بر شماری از پاسگاه های سابق ارتش سوریه و کنونی ائتلاف نظامی کُرد - عرب در مرز دو کشور را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای تاکید کرد که گزارش های برخی رسانه های خبری مبنی بر اقدام نیروهای ویژه و ارتش این کشور در کنترل 25 پاسگاه واقع در حد فاصل منطقه هجین و شهر دیر الزور در شرق سوریه و در نزدیکی مرز دو کشور بی پایه و اساس است.

در این بیانیه ضمن اشاره به این که پاسگاه های مذکور پیشتر در کنترل ارتش سوریه بوده و پس از آن نیز به دست نیروهای سوریه دمکراتیک متشکل از شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق و هم پیمانان عرب آنها افتاده بودند، از رسانه های مختلف درخواست شده که در پوشش اخبار و اطلاعات دقت داشته باشند و از انتشار شایعه و خبرهای صادر نشده از نهادهای رسمی خودداری کنند.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق همچنین خاطر نشان ساخته که نیروهای این کشور مرزهای مشترک با تمامی کشورهای همسایه را در کنترل دارند و توانایی دفع هر گونه نفوذی را دارند.

برچسب‌ها:
#عراق
#سوریه
#پاسگاه مرزی
#ائتلاف کُرد - عرب