سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 23 آبان 1397  ::  20:15   

نهاد ریاست‌جمهوری عراق:

برهم صالح برای دیدار با عبدالله دوم راهی اردن می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهوری جدید عراق در ادامه سفر به کشورهای منطقه، فردا در راس یک هیئت بلندپایه راهی اردن می شود جایی که قرار است با پادشاه این کشور دیدار و گفت و گو کند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، نهاد ریاست جمهوری عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح فردا (پنج شنبه) در پاسخ به دعوت رسمی عبدالله دوم، پادشاه اردن، به این کشور سفر می کند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، شماری از وزرا و مشاوران، برهم صالح را در این سفر رسمی همرامی می کنند و قرار است در دیدار وی با عبدالله دوم نیز راه های تقویت همکاری عراق و اردن و گسترش روابط میان دو کشور به همراه آخرین تحولات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

این در حالی است که رئیس جمهوری عراق شامگاه دوشنبه هفته جاری به نخستین سفر خارجی خود از زمان تصدی این سمت پایان داد جایی که در جریان آن ابتدا از کویت بازدید کرد و مورد استقبال صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور قرار گرفت سپس راهی امارات شد و با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.

در همین حال، لقمان فیلی، سخنگوی برهم صالح نیز دیروز (سه شنبه) تاکید کرد که وی به همه کشورهای منطقه سفر می کند و طی روزها و هفته های آینده نیز راهی برخی کشورهای همسایه خواهد شد.

فیلی خاطر نشان ساخت که سفرهای آینده رئیس جمهوری جدید عراق به کشورهای مختلف در زمان خود اعلام خواهد شد و کشورش نیز با همه طرف های بین المللی ارتباط برقرار خواهد کرد.