سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  11:07   

کشته شدن 3 شهروند اقلیم کردستان در حمله هوایی ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی بمباران شدید منطقه آمیدی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان 3 شهروند غیرنظامی جان خود را از دست دادند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی ان. آر. تی  و سایت خبری خندان از رسانه های اقلیم کردستان، امروز پنج شنبه 24  آبان/15 نوامبر گزارش دادند که  شامگاه دیروز چهارشنبه جنگنده های ترکیه مناطق آمیدی از توابع استان دهوک واقع در شمال اقلیم کردستان و هم مرز با ترکیه را، به شدت بمباران کرده اند.

طبق خبر در پی این حمله؛ سه شهروند غیر نظامی این منطقه به نام های رمضان محمد عبدالکریم، اسماعیل حسن قبلان و دلووان صالح حسن جان خود را از دست داده اند.

این سه شهروند از ساکنین روستای اردنان بوده و در زمان حمله به زنبورداری و  تولید عسل مشغول بوده اند و نظامیان ترکیه که در این مناطق مستقر هستند، تاکنون به خانواده و بستگان این افراد اجازه نداده اند که اجساد آنان را به روستای خود منتقل کرده و دفن کنند.

حملات هوایی  ارتش ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان به بهانه حضور پ.ک.ک، در این مناطق از سه سال گذشته و با شکست مذاکرات صلح ترکیه و کردها، شدت گرفته و تاکنون موجب جان باختن و مجروح شدن ده ها شهروند اقلیم کردستان و نابودی زیرساخت ها ی مناطق و تخریب منازل مسکونی، مدارس و بیمارستان ها و تخلیه ده ها روستای مرزی شده است.