سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  11:58   

رئیس حزب وطن ترکیه مدعی شد:

به درخواست اردوغان هیئت ترکی با یک هیئت سوری در تهران 6 بار دیدار کرده است

سرویس ترکیه - دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: از اینجا یک خبر بسیار مهم را که در جهان هیچ کس از آن اطلاعی ندارد از سرویس خبرگزاری اسپوتنیک مخابره می کنم. میان ترکیه و سوریه 6 دیدار در تهران صورت گرفته است.

به گزارش کردپرس، دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک مدعی شده است: در روند کوتاه مدت اخیر میان هیئت های ترکی و سوری 6 دیدار صورت گرفته است که تمامی این دیدارها با درخواست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بوده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: از اینجا یک خبر بسیار مهم را که در جهان هیچ کس از آن اطلاعی ندارد از سرویس خبرگزاری اسپوتنیک مخابره می کنم. میان ترکیه و سوریه 6 دیدار در تهران صورت گرفته است. تمامی این دیدارها همین اواخر در یک بازه زمانی بسیار نزدیکی صورت گرفته است. این را ما از منابع ترکی اطلاعات به دست آورده ایم. این شش دیدار به صورت مستقیم با نمایندگان حکومتی ترکیه و سوریه بوده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به این که این دیدارها بنا به درخواست حکومت ترکیه بوده است خاطرنشان کرد: مهمترین بخش از این دیدارها هم این است که این دیدارها بنا به درخواست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه صورت گرفته است. هیچ کس نمی تواند این خبر را تکذیب کند زیرا این دیدارها صورت گرفته و ادامه هم خواهد داشت. نیروهای نظامی هم همکاری می کنند. در تمامی حرکت های نظامی ارتش ترکیه در سوریه میان ارتش ترکیه و ارتش سوریه همکاری و اطلاع رسانی های مشخصی وجود دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه