سرویس کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  14:05   

رئيس اتاق بازرگانى، صنايع، معادن و كشاورزى سنندج:

پیمان سپاری ارزی، صنایع کوچک را به ورطه نابودی می کشاند / مرز سیف سقز و سیرانبند بانه باز شود

سرویس کردستان- رییس اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي سنندج با انتقاد از طرح پیمان سپاری ارزی و تسری این بخشنامه به استان هایی که قبلا در قانون مستثنی شده بودند، گفت: با توجه به شرایط ویژه ای که با آن دست به گریبان هستیم این طرح بسياري را از توليدكنندگان و صنايع كوچك را در كشور به ويژه كردستان به ورطه نابودي هدايت كرده و صادرات اين استان را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش کرد پرس،  سیدکمال حسینی در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه کردستان با بیان اینکه با توجه به وضعیت و شرایط استان کردستات برای توسعه صادرات  انتظار داریم مسئولان کشوری به این استان نگاه ویژه ای داشته باشند، گفت:  بخش خصوصی با چالش‌های اساسی دست و پنجه نرم می‌کند که با تداوم این روند توانی برای فعالیت نخواهند داشت.

حسینی  گفت: با وجود پیش‌بینی رشد ٣٠ تا ٤٠ درصدی برای صادرات سال ٩٧ انتظار می‌رفت جهشی قابل ملاحظه برای رشد صادرات تولیدات رقم بخورد اما متاسفانه به دلیل بخشنامه‌های نسنجیده از سوی دولت، صادرکنندگان این فرصت مهم را از دست دادند. وی افزود: پیمان‌سپاری ارزی فعلی مخالف با روح صادرات است و این سیاست اقدامی کارشناسی نشده است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با بیان اینکه  صدور دستورالعمل هایی مانند برون سپاری ارزی که براساس واقعیت های موجود نبود فرصت طلایی رشد صادرات را از ما گرفت،  گفت: اجرای پیمان سپاری ارزی موج گسترده ای از انتقادات را ایجاد کرده است، اینگونه اقدامات کارشناسی نشده پیامدهای منفی به دنبال دارد.

حسینی خواستار بازگشایی مرز سیف سقز و سیرانبند بانه شد و گفت: در ارتباط با مرز سیرانبند می طلبد طرف عراقی برای ایجاد زیر ساخت ها بهتر و بیشتر پای کار باشد.