سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  14:17   

هشدار رئیس مجلس عراق در خصوص بازگشت داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس مجلس عراق با اشاره به اینکه مناطق اشغال شده عراق با قربانی های فراوان از تصرف داعش آزاد شده؛ هشدار داد که باید اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از بازگشت دوباره داعش به عراق در پیش گرفته شود.

به گزارش کردپرس به نقل از ان. آر. تی، محمد الحلبوسی در مراسم فارغ التحصیلان دانشگاه الانبار گفت که عراق و نیروهای امنیتی آن،  برای مقابله با ترور و آزاد سازی مناطق خود از اشغال داعش باج سنگینی پرداخته و قربانی های بسیاری داده  است.

رئیس مجلس عراق ضمن هشدار در مورد اینکه وضعیت امنیتی عراق حساس و بحرانی است و احتمال بازگشت داعش وجود دارد، خواهان جلوگیری از بازگشت داعش به مناطق و شهرهای  آزاد شده عراق شد.

وی تأکید کرد که نباید از وضعیت حساس امنیتی کنونی عراق چشم پوشی کرد و باید اقدامات لازم برای ایجاد ثبات و امنیت که زمینه ساز توسعه بخش تولید است انجام شود.

الحلبوسی گفت که باید با ناامنی های روی داده در عراق به شدت برخورد شده و تحقیقات لازم در مورد وقایع امنیتی صورت گرفته و نهادهای امنیتی مربوطه بار دیگر اجازه نفوذ سازمان های تروریستی و از جمله داعش را به کشور ندهند و از بروز تردید و نگرانی در میان افکار عمومی و شهروندان جلوگیری کنند.

رئیس مجلس جدید عراق تأکید کرد که اصلاحات در عراق نیز مانند مبازره با ترور مستلزم قاطعیت و جدیت است و باید به صورت بی وقفه با مفسدین مبارزه کرده و نهادهای نظارتی نیز تقویت شوند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان