سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  09:16   

ترامپ:

استرداد فتح الله گولن به ترکیه در دستور کار نیست

سرویس ترکیه - دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد استرداد فتح‌الله گولن، رهبر جماعت گولن به ترکیه عنوان کرده است: فعلا این موضوع در دستور کار ما نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد استرداد فتح‌الله گولن، رهبر جماعت گولن به ترکیه عنوان کرده است: فعلا این موضوع در دستور کار ما نیست. در حال بررسی موضع خودمان در برابر ترکیه هستیم. این کاری است که همیشه می‌ کنیم. در واقع این موضوع به همه کشورهایی که با آنان رابطه خوبی داریم نیز صدق می‌ کند.

وی در خصوص روابط واشنگتن و آنکارا نیز تصریح کرده است: در پی تنش هایی که اخیراً به وجود آمد؛ روابط ما با ترکیه بهبود سریعی داشت. می‌ دانید که کشیش برانسون را مدتی پیش تحویل دادند. روابط بسیار خوبی با اردوغان داریم. اردوغان دوست من است. او شخص قدرتمند، مستحکم و باهوش است.

همچنین رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اخبار مربوط به اطلاع سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (CIA) از دست داشتن محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل جمال خاشقجی نیز گفت: هنوز در این خصوص از سازمان سیا اطلاع کسب نکرده ‌ام اما امروز در این باره با مایک پمپئو، وزیر خارجه و همچنین مقامات اطلاعاتی صحبت خواهم کرد

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا