سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  10:53   

کشف هفتادمین گورجمعی کُردهای ایزدی در شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان-  هفتادمین گور جمعی کُردهای ایزدی قربانی جنایات داعش در منطقه تل عزیر شنگال کشف شده که حاوی بقایای اجساد 8 کرد ایزدی است.

به گزارش کردپرس، سایت خبری ژیان گزارش داد که شاکر محلیمف بخشدار منطقه تل عزیر از توابع شنگال واقع در استان نینوا، اعلام کرده که گور جمعی حاوی بقایای اجساد کُردهای ایزدی در این منطقه کشف شده است.

وی افزود که این گور جمعی در حیاط خانه ای در این منطقه بوده و بررسی های انجام شده نشان می دهد که بقایای اجساد 8 کُرد ایزدی که توسط عناصر داعش تیرباران شده اند، در آن وجود دارد.

همچنین گفت که بنا به اطلاعات موجود، یک گور جمعی دیگر نیز در نزدیکی همین منطقه وجود دارد و تلاش برای یافتن گور دوم نیز آغاز شده است.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی ان. آر. تی نیز گزارش داد که این گور جمعی روز شنبه 26 آبان/17 نوامبر کشف شده و اجساد موجود در آن پوشش کردهای ایزدی را داشته و شماری از آنانی نیز زنان ایزدی هستند که توسط داعش قتل عام شدند.

طبق خبر مقامات منطقه با بررسی های لازم تائید کرده اند که این اجساد متعلق به ایزدی ها است.

ان. آر. تی گزارش داده که پیشتر نیز 69 گور جمعی کُردهای ایزدی در مناطق مختلف شنگال کشف شده و گور جدید هفتادمین گور جمعی کشف شده مربوط به ایزدی های قربانی جنایات داعش در این منطقه است.

شنگال در 3 اوت 2014 مورد حمله وسیع داعش قرار گرفته و بیش از 500 هزار کُرد ایزدی ساکن این منطقه، هدف قتل عام گسترده و نسل کشی داعش قرار گرفته و هزاران ایزدی از سوی داعش ربوده شده و به بردگی گرفته شدند.

در پی این حمله نزدیک به 400 هزار تن از آنان در اقلیم کردستان به عنوان آواره اسکان داده شده و بیش از 100 هزار ایزدی نیز عراق را به سوی کشورهای اروپایی ترک کردند.