سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  11:40   

نماینده پیشین مجلس عراق:

برخی کشورها در بازگشت داعش به عراق دست دارند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده پیشین اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق،هشدار داد که داعش بار دیگر به عراق بازگشته و این امر در پی بازی ‌های سیاسی و از سوی برخی کشورها که در بازگشت داعش دست دارند؛ روی داده است.

به گزارش کردپرس، محمد عثمان نماینده اتحادیه میهنی در دوره سوم مجلس عراق در گفتگو با سایت خبری آوینه گفت که داعش بار دیگر به مناطق عراق و به ویژه مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، از جمله کرکوک بازگشته و امنیت این منطق در شرایط وخیمی قرار دارد و در نتیجه تهدید و خطر داعش ساکنان شماری از روستاهای واقع در جنوب کرکوک، محل سکونت خود را رها کرده و روستاها تخلیه شده اند .

وی افزود که تأمین امنیت کرکوک، اطراف آن و دیگر مناطق جزو وظایف و مسئولیت های دولت مرکزی عراق است و در حال حاضر نیز نیروهای عراقی در این مناطق مستقر هستند، اما در صورت تداوم شرایط موجود و عدم تأمین امنیت مناطق مذکور نیروهای پیشمرگ بار دیگر به کرکوک اعزام می شوند.

محمد عثمان تأکید کرد که برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای در بازگشت دوباره داعش به عراق دست دارند و این امر در چارچوب بازی های سیاسی منطقه که با استفادە از  داعش نهایی خواهد شد؛ روی می دهد.

وی خاطر نشان ساخت که بنا به آمارهای غیررسمی، طی ماه های گذشته داعش 300 حمله تروریستی را در مناطق حمرین، کرکوک، داقوق و حویجه انجام داده است.