سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  13:47   

نهاد ریاست‌جمهوری عراق:

برهم صالح راهی ریاض شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در پایان سفر رسمی و موفقیت آمیز خود به ایران، تهران را به مقصد ریاض ترک کرد تا عربستان پنجمین کشوری باشد که از زمان تصدی این سمت از آن بازدید می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه بغداد الیوم، نهاد ریاست جمهوری عراق پیش از ظهر امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح در پایان سفر رسمی و موفقیت آمیز خود به ایران، شهر تهران را ترک کرده و در پاسخ به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی، برای انجام یک سفر رسمی راهی شهر ریاض شده است.

نهاد ریاست جمهوری عراق در بیانیه خود با اشاره به دیدارهای روز گذشته صالح و هیئت همراه با حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی، حسن روحانی، رئیس جمهوری و دیگر مسئولان بلندپایه ایران، خاطر نشان ساخته که در جریان آنها بر لزوم ادامه تلاش و فعالیت مشترک برای ارتقای روابط میان دو کشور و دو ملت با هدف تقویت منافع مشترک و اهمیت ثبات و امنیت منطقه در راستای پیشرفت همه کشورهای آن تاکید شده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، سفرهای اخیر رئیس جمهوری جدید عراق به کشورهای همجوار در چارچوب تلاش کاری برای برقراری بهترین روابط با همه کشورهای منطقه بر اساس منافع مشترک و در راستای حفظ استقلال و حاکمیت کشورها انجام می شود و باعث می شود فرصت همکاری و تفاهم برای امنیت، صلح و پیشرفت کشورها و منطقه نیز فراهم گردد.

یادآور می شود که صالح نخستین سفر خارجی خود به عنوان رئیس جمهوری عراق را در اوایل هفته گذشته به مقصد کویت و امارات انجام داد، در اواخر همان هفته نیز به اردن رفت سپس روز گذشته به ایران سفر کرد و امروز نیز راهی عربستان شد تا پنجمین کشوری باشد که طی نزدیک به یک هفته از آن بازدید می کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#سفر خارجی
#ایران
#عربستان