سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  14:02   

تشدید اختلافات داخلی در حزب اتحادیه میهنی کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- اختلافات داخلی حزب اتحادیه میهنی کردستان که با فقدان دبیر کل حزب نمود یافت، به دلیل رقابت بر سر تصدی منصب ریاست جمهوری عراق تشدید شده و مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی حزب، با اعلام نارضایتی های خود، نشست های حزب را بایکوت کرده است.

به گزارش کردپرس، سایت خبری باس نیوز وابسته به حزب دمکرات کردستان، در گزارشی به بروز اختلافات شدید داخلی در اتحادیه میهنی کردستان پرداخته و اشاره می کند که این اختلافات در سال گذشته موجب جدا شدن برهم صالح معاون دوم حزب شده و طی دو ماه گذشته بخشی از رهبری اتحادیه میهنی با کاندید کردن وی برای منصب ریاست جمهوری موفق به جلب رضایت برهم صالح و بازگرداندن وی به حزب شدند، اما این امر اختلافات اتحادیه میهنی را نه تنها حل نکرده، بلکه با نارضایتی ملا بختیار مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی حزب، موجب دامن زدن به این اختلافات نیز شد.

ملا بختیار که پیش از نهایی شدن انتخاب برهم صالح به عنوان نامزد اتحادیه میهنی برای منصب ریاست جمهوری عراق یکی از کاندیدهای اصلی حزب برای این منصب به شمار می رفت، با خروج از نشستی که برای انتخاب نهایی نامزد حزب برگزار شده بود؛ اعتراض شدید و نارضایتی خود به این انتخاب را نشان داد.

باس نیوز اشاره کرده که پس از نشست مذکور تاکنون، ملا بختیار تمامی نشست های  حزب را بایکوت کرده و درخواست رهبران حزب برای شرکت در نشست ها و به ویژه نشست های مربوط به تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان را رد کرده است.

در این خصوص مصطفی چاورش با تائید اخبار مربوط به اختلاف ملا بختیار با اتحادیه میهنی ، گفت که نارضایتی ملا بختیار از اتحادیه میهنی صحت دارد و وی اعتراض خود را علناً ابراز می کند و مدتی است در هیچ یک از نشست های حزب حضور نمی یابد.

وی با تأکید بر اینکه نارضایتی های ملا بختیار فقط مربوط به مسائل درون حزبی است، گفت که وی خواهان فعالیت و ایفای نقش ملا بختیار در حزب به مانند گذشته و حضور وی در نشست های حزب است.

مصطفی چاورش در عین حال خاطر نشان ساخت که ملا بختیار از حزب خارج نشده و اتحادیه میهنی نیز هیچ گونه واکنش منفی نسبت به وی نشان نداده؛ چراکه ملا بختیار از رهبران ارشد و مؤثر حزب به شمار می رود.