سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  14:30   

الشرق الاوسط از یک منبع عراقی نقل کرد:

رقابت 6 نفر برای تصدی وزارت دفاع در دولت جدید عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع عراقی از رقابت شدید بر سر منصب وزیر دفاع در دولت جدید این کشور خبر داده و تاکید کرد که در رابطه با گزارش های حاکی از مزایده بر سر این منصب نیز تحقیق می شود.

به گزارش کردپرس، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در شماره امروز (یک شنبه) خود از یک منبع عراقی نقل کرده که برخی اطلاعات حاکی از مزایده بر سر منصب وزیر دفاع در دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر جدید این کشور به نهادهای عالی رسیده تا در رابطه با صحت و سقم آنها تحقیق کنند.

منبع مذکور در این باره تاکید کرد که عبدالمهدی باید به این مسئله خطرناک که مانع از تکمیل کابینه دولت جدید عراق می شود، با قاطعیت بیشتری رسیدگی کند چرا که فساد مالی با قراردادهای میلیون دلاری در جریان است.

به گفته این منبع که نام وی فاش نشده، شمار نامزدهای تصدی منصب وزیر دفاع در دولت جدید عراق به شش نفر رسیده با این حال همچنان احتمال معرفی افراد دیگری از سوی برخی جریان های سیاسی وجود دارد چرا که این وزارتخانه برای آنهایی که به دنبال منافع مالی هستند، بیشترین درآمد را دارد جایی که ارزش قراردادهای تامین تغذیه نیروهای ارتش و خرید تسلیحات به ده ها میلیارد دلار می رسد.

برچسب‌ها:
#عراق
#دولت عبدالمهدی
#وزارت دفاع
#فساد مالی