سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  18:44   

واکنش HDP به واردات گسترده زیتون توسط حکومت ترکیه:

از این سیاست غارت دیگران دست بردارید

سرویس ترکیه - نصرالدین ماچین، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها با واکنش به سخنان وزیر کشاورزی و جنگلداری عفرین؛ در خصوص واردات زیتون از عفرین به ترکیه عنوان کرده است: حکومت ترکیه باید از این سیاست غنیمت گیری و غارت دست بردارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Mezopotamya، بکر پکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ورود زیتون از عفرین به ترکیه عنوان کرده است: از عفرین خواستار ورود محصولات به ترکیه هستیم. تا این لحظه 600 تن محصول از عفرین به ترکیه آمده است. این محصولات از مناطق تحت حاکمیت ما وارد ترکیه شده است. با موسسه های اعطای اعتبار و وام یک توافقنامه 5 هزار تنی به امضا رسانده ایم و از 8 نوامبر 2018 این طرح را عملیاتی کرده ایم که تا این لحظه نزدیک به 600 تن محصول از عفرین وارد ترکیه شده است. در واقع این یک امر واضح و آشکار است ما به عنوان حکومت ترکیه نمی خواهیم از عفرین به PKK عایداتی حاصل شود.

در پی این اظهارات نصرالدین ماچین، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها با واکنش به سخنان وزیر کشاورزی و جنگلداری عفرین؛ عنوان کرده است: حکومت ترکیه باید از این سیاست غنیمت گیری و غارت دست بردارد. با فراتر رفتن از مرزها نابود کردن مزرعه های زیتون عفرین تنها می تواند به مافیای کشاورزی خدمت کند. در عین حال این موضوع نشان دهند سیاست های تاریخی دشمنان کرد در زمینه های اقتصادی است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین