سرویس ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  20:31   

ارتش ترکیه در عفرین حکومت نظامی اعلام کرد

سرویس ترکیه – نیروهای مسلح ترکیه به منظور عملیات علیه گروهی از شبه نظامیان که در عفرین دست به غارت و دزدی می زنند در این شهر حکومت نظامی اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری تی24، بر اساس اطلاعات به دست آمده از نیروهای مسلح ترکیه، ارتش این کشور در شهر عفرین در شمال سوریه که کنترل آن را پس از خروج نیروهای YPG به همراه نیروهای ارتش آزاد سوریه مشترکاً برعهده دارد حکومت نظامی اعلام کرده است.

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که دلیل اعلام حکومت نظامی در عفرین آغاز یک عملیات نظامی علیه یک گروه شبه نظامی است که در عفرین دست به غارت، دزدی و تجاوز می زنند.

خبرگزاری CNN turk، در خبری با اشاره به آغاز عملیات های نظامی ارتش ترکیه علیه این گروه از شبه نظامیان عنوان کرده است: در پی افزایش دزدی و غارت ها در عفرین و افزایش نارضایتی ها مردمی در شهر نیروهای ارتش ترکیه طی اقدامی با اعلام حکومت نظامی علیه این گروه عملیاتی را آغاز کرده است که تا این لحظه افرادی نیز کشته و زخمی شده اند.

لازم به ذکر است، از زمان اشغال عفرین توسط ارتش آزاد سوریه اخباری مبنی بر غارت اموال شخصی، دزدی، آدم ربایی، تجاوز و ... از شهر عفرین توسط جریان های مدنی و حقوق بشر منتشر شده و تا این لحظه جوامع بین المللی در برابر تمامی این گزارشات و اخبار سکوت اختیار کرده است.

این اقدام ترکیه خود گواه بر وخامت اوضاع عفرین پس از اشغال این شهر توسط نیروهای ارتش آزاد سوریه است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین