سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 28 آبان 1397  ::  01:09   

همزمان با سفر ریاست جمهوری 6 طرح عمرانی در مهاباد افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غربی- معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد از افتتاح 6 طرح عمرانی در این شهرستان همزمان با سفر رییس جمهوری و هیات همراه به آذربایجان غربی خبر داد.

 به گزارش کردپرس، ایرج شجاعی فرماندار مهاباد به ایرنا گفت: همزمان با سفر رییس جمهوری و هیات همراه به آذربایجان غربی 6طرح عمرانی با بیش از 250 میلیارد ریال هزینه در این شهرستان افتتاح می شود.

وی افزود: این طرح ها شامل 2 طرح کشاورزی از جمله افتتاح کشتارگاه طیور با ظرفیت چهار تا 6 هزار قطعه در ساعت و تولید سالانه 15 هزار تن گوشت با 180 نفر اشتغال زایی است که با 200 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری خواهد رسید.

شجاعی ادامه داد: افتتاح سردخانه کشاورزی با ظرفیت پنج هزار تن در سال توسط بخش خصوصی و بازدید از طرح 2 هزار هکتاری آبیاری تجمیعی از برنامه های نماینده اعزامی از سوی رییس جمهوری در این شهرستان است.

فرماندار مهاباد اظهار داشت: مجموعه ورزشی روستای «قزلقوپی» با یک هزار و 200 مترمربع زیربنا و هزینه 10 میلیارد ریال برای استفاده ورزش های فوتسال، بسکتبال، هندبال و والیبال از دیگر طرح های آماده افتتاح در این شهرستان است.

شجاعی بیان کرد: این مجموعه ورزشی دارای پارکینگ، اتاق اداری و رختکن بوده و برای 500 نفر نیز جایگاه تماشاگر طراحی شده است.

وی همچنین از افتتاح سه سالن چمن مصنوعی دیگر با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان در این شهرستان خبر داد و گفت: سه چمن مصنوعی در قالب سالن های روباز و سرپوشیده در منطقه های محروم و حاشیه نشین از جمله «پشت تب» با بیش از 20 میلیارد ریال هزینه توسط بخش خصوصی احداث شده است که در این سفر افتتاح خواهد شد.

به گزارش کردپرس، طبق برنامه ریزی های انجام شده در این سفر حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات و 2 تن از معاونان وزیر جهادکشاورزی و ورزش و جوانان به مهاباد سفر می کنند.

یادآوری می شود؛حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه /فردا/ میهمان مردم آذربایجان غربی خواهد بود و در ورزشگاه شهید چمران خوی سخنرانی خواهد کرد.