سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  یک‌شنبه 27 آبان 1397  ::  21:43   

پس از استقبال گرم ملک سلمان از برهم صالح؛

سران عراق و عربستان تحولات منطقه را بررسی کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در سفر به ریاض، مورد استقبال رسمی پادشاه سعودی قرار گرفت و پس از آن نیز دو طرف در حضور مسئولان بلندپایه دو کشور به بررسی مسائل مختلف پرداختند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (SPA)، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه این کشور امروز (یک شنبه) در کاخ الیمامه در شهر ریاض از برهم صالح، رئیس جمهوری عراق به صورت رسمی استقبال کرد.

در مراسم رسمی استقبال از رئیس جمهوری عراق که به همراه یک هیئت بلندپایه و در پاسخ به دعوت رسمی پادشاه سعودی راهی ریاض شده، شماری از مسئولان بلندپایه عربستان از جمله برخی وزرای کابینه و امرای مناطق و نزدیک به 40 شاهزاده عضو خاندان حاکم آل سعود حضور داشتند و در جریان آن نیز سرود ملی دو کشور نواخته شد.

پس از مراسم استقبال گرم نیز ملک سلمان یک ضیافت ناهار را به افتخار برهم صالح برگزار کرد و به دنبال آن نیز دو طرف در کاخ پادشاهی الیمامه در یک جلسه مذاکره و گفت و گو با حضور شماری از مسئولان بلندپایه دو کشور شرکت کردند.

پادشاه سعودی و رئیس جمهوری عراق در این جلسه علاوه بر بررسی روابط مستحکم میان دو کشور و راه های گسترش و تقویت آن در زمینه های مختلف، آخرین تحولات منطقه را نیز مورد بحث و گفت و گو قرار دادند.

در این جلسه از طرف عربستان، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه، شاهزاده عبدالعزیز بن سعود، وزیر کشور، محمد الجدعان، وزیر دارایی، ماجد القصبی، وزیر بازرگانی و سرمایه گذاری، شاهزاده منصور بن متعب، مشاور پادشاه، مساعد العیبان، وزیر مشاور دولت، ثامر السبهان، وزیر مشاور در امور منطقه خلیج فارس، شاهزاده فيصل بن بندر، امير منطقه ریاض و عبدالعزیز الشمری، سفیر این کشور در عراق حضور داشتند.

از طرف عراق نیز محمد الحکیم، وزیر امور خارجه، صالح عبدالله، وزیر صنایع، مصطفی الکاظمی، رئیس سازمان اطلاعات، علی فرحان، استاندار الانبار، فالح الزیادی، استاندار المثنی، قحطان خلف، سفیر این کشور در عربستان و شماری دیگر از مسئولان، مشاوران و کارشناسان در جلسه مشترک ملک سلمان و برهم صالح حضور یافتند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عربستان
#برهم صالح
#ملک سلمان
#سفر به ریاض