سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 28 آبان 1397  ::  09:46   

سفر هیئت نظامی اقلیم کردستان به‌ مجارستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان – هیئتی نظامی از سوی وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق به‌ مجارستان سفر کرد.
 

به‌ گزارش کردپرس، هیئتی از وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق شامل شماری از فرماندهان عالی رتبه‌ این وزارتخانه‌ یک شنبه‌ 27 آبان ماه‌ از فرودگاه‌ اربیل عازم بوداپست  پایتخت مجارستان شد.
این سفر چهار روزه‌ بنا به‌ دعوت رسمی دولت مجارستان انجام می شود.
سیروان بارزانی و جعفر شیخ مصطفی از فرماندهان پیشمرگ حزب دمکرات و اتحادیه‌ میهنی کردستان از برجسته‌ ترین اعضای هیئت وزارت پیشمرگ در سفر به‌ مجارستان هستند.
سیروان بارزانی فرمانده‌ محور گویر – مخمور نیروهای پیشمرگ در مصاحبه‌ ای اعلام کرد در این سفر خواستار تداوم همکاری های نظامی و مالی مجارستان با اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگ خواهند شد.
بارزانی خاطرنشان ساخت: به‌ دلیل نبود بودجه‌ اختصاصی برای نیروهای پیشمرگ، وزارتخانه‌ پیشمرگ در تمامی زمینه‌ ها نیازمند همکاری است، اما آن چه‌ در دیدار با مقامات مجار بر آن تاکید می شود گشایش بیمارستان نظامی برای نیروهای پیشمرگ می باشد.
وی همچنین اعلام کرد که‌ اکثر کشورهای عضو ناتو و ائتللاف ضد داعش برای تداوم حضور در اقلیم کردستان و آموزش نیروهای پیشمرگ آمادگی دارند.
قرار است هیئت نظامی اقلیم کردستان در سفر به‌ بوداپست با وزیر دفاع و شماری از نمایندگان مجلس مجارستان و شماری از شخصیت های دانشگاهی دیدار و گفتگو کنند.