سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 30 آبان 1397  ::  08:43   

واکنش حزب جمهوری خواه خلق ترکیه به حکم دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص دمیرتاش:

صلاح الدین دمیرتاش هر چه سریعتر آزاد شود

سرویس ترکیه - کوکچه کوکچن، معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پیام توئیتری با اشاره به حکم دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص دمیرتاش عنوان کرده است: صلاح الدین دمیرتاش هر چه سریعتر آزاد شود

به گزارش کردپرس، در پی صدور حکم آزادی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها که روز گذشته از سوی دادگاه حقوق بشر اروپا صادر شد این موضوع به بحث داغ امروز رسانه ها و محافل سیاسی ترکیه تبدیل شده است؛ بعد از مخالفت رئیس جمهوری ترکیه با این حکم جریان های اپوزیسیون و چپ – سوسیالیست ترکیه واکنش جدی به این مسئله نشان داده اند و خواستار آزادی فوری دمیرتاش شده اند. در میان دو دستگی به وجود آمده که یک فضای دوقطبی شدید در محافل سیاسی ترکیه به وجود آورده است یکی از مهمترین حمایت های صورت گرفته از اجرایی شدن این حکم از سوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه به عنوان بزرگترین اپوزیسیون کشور مطرح شده و معاون این حزب در پیام توئیتری خود خواستار آزادی فوری دمیرتاش از زندان شده است.

کوکچه کوکچن، معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پیام خود عنوان کرده است: دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص پرونده صلاح الدین دمیرتاش حکم بر نقض بسیاری از ماده های قانون در خصوص او صادر کرده است. بدین وسیله تثبیت شده است که دمیرتاش تنها بنا به دلایل سیاسی است که این همه مدت طولانی در زندان مانده است. صلاح الدین دمیرتاش هر چه سریعتر از زندان آزاد شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#صلاح الدین دمیرتاش