سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 30 آبان 1397  ::  11:34   

وزیر کشورفردا به کردستان می آید

سرویس کردستان- استاندار کردستان گفت: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فردا پنجشنبه (یک آذر)  به منظور بازدید از برخی طرح های عمرانی به این استان سفر می کند.

به گزارش کرد پرس، به نقل از ایرنا  بهمن مرادنیا با بیان اینکه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سفر یک روزه مهمان مردم کردستان خواهد بود، بررسی و پیگیری مصوبات شورای توسعه استان از مهمترین برنامه های وزیر کشور و هیات همراه در سفر به کردستان است، گفت:  وزیر کشور همچنین از طرح تعریض گردنه صلوات آباد، ورزشگاه 6 هزار نفری 22 گلان و طرح احیای بازآفرینی شهری منطقه منفصل شهری نایسر در شهر سنندج بازدید می کند.

وی افزود: شرکت در شورای توسعه استان کردستان و حضور در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) از جمله دیگر برنامه های وزیر کشور در این سفر یک روزه است.

براساس برنامه پیش‌بینی های انجام شده مراسم استقبال از وزیر کشور در فرودگاه شهدای سنندج ساعت 8:30 صبح انجام می‌شود و پس از بازدید طرح های عمرانی و حضور در جلسات ساعت 21 نیز سنندج را ترک می کنند.

استان کردستان با 29 هزار و 137 کیلومتر مربع طبق سرشماری سال 1395 دارای یک میلیون و 603 هزار نفر جمعیت است.

استان کردستان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1390 دارای 10 شهرستان، 29شهر، 31بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه و 187 آبادی خالی از سکنه بوده است.