سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 30 آبان 1397  ::  12:08   

وزیر امور خارجه ترکیه:

می خواهیم نام فردی که دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است فاش شود

سرویس ترکیه - مولود چاووش ‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در واشنگتن در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و در اظهاراتی به خبرنگاران گفت: می خواهیم نام فردی که دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است فاش شود

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش ‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در واشنگتن در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و در اظهاراتی به خبرنگاران گفت: به مقامات آمریکایی هم اعلام کردیم که آنکارا برای روشن شدن تمام ابعاد پرونده قتل خاشقجی اصرار می کند. هنوز سوالات بی ‌پاسخ درباره قتل خاشقجی وجود دارد و می خواهیم نام فردی که دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است، فاش شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: ترکیه قضیه خاشقجی را نه موضوعی سیاسی بلکه موضوعی جنایی می ‌داند که باید همه ابعاد آن روشن شود. ما نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر خواهان تیرگی روابط با عربستان به دلیل جنایت خاشقجی نیستیم. ولی با این وجود مسئله جنایت باید شفاف سازی شود.

چاووش ‌اوغلو درباره موضوع مبارزه این کشور با جماعت گولن و تلاش برای استرداد اعضای این گروه به ترکیه توسط کشورهای خارجی به خصوص ایالات متحده آمریکا نیز خاطرنشان کرد: فهرست 84 نفره‌‌ از اسامی اعضای این گروه را جهت استرداد آنها به ترکیه به مایک پمپئو و جان بولتون ارائه دادیم.

 

کد خبرنگار: 30102