سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 30 آبان 1397  ::  16:32   

دولت جدید اقلیم کردستان موضوع دیدار بارزانی و سفیر کانادا در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار نخست وزیر اقلیم کردستان و سفیر کانادا در عراق، تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان، جایگاه زنان در اقلیم و گسترش روابط اربیل و کانادا مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

به گزارش کردپرس، امروز چهارشنبه 30 آبان/20 نوامبر، نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان با پل گیبارد سفیر کانادا در عراق و هیئت همراه وی دیدار و کرده و طرفین به گفتگو در خصوص تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و تحولات اخیر منطقه پرداختند.

سایت رسمی حزب دمکرات کردستان در این خصوص گزارش داد که گیبارد با تقدیر از نقش اقلیم کردستان در مبارزه با داعش و اسکان شمار بسیاری از آوارگان این جنگ، به کمک های کشورش به عراق و اقلیم اشاره کرده و گفت که این کشور اهمیت ویژه ای برای برابری زن و مرد و ارتقای جایگاه زنان در جامعه و حاکمیت و تصمیم گیری های سرنوشت ساز و همچنین رفع تمرکز گرایی قایل است.

بارزانی نیز با اشاره به شرایط جدید به وجود آمده پس از انتخابات پارلمانی عراق و اقلیم کردستان گفت که دوره جدیدی از روابط میان اربیل و بغداد آغاز شده است.

طرفین همچنین وضعیت آوارگان در اقلیم، وضعیت و جایگاه زنان در اقلیم  و اقدامات مثبت دولت اقلیم برای ارتقای این جایگاه و گسترش روابط اربیل و کانادا را مورد بررسی قرار دادند.