02:22 AM Tehran
سه‌شنبه 1 آبان 1397
 خبر فوری:   تصمیم نهایی درباره داوطلبان علوم پزشکی در اولین فرصت اعلام می‌شود/معترضان حضوری مراجعه نکنند
سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  چهارشنبه 8 آذر  ::  17:47
وضعیت نامناسب خیابانهای شهر بدره برای رفت و آمد ماشین ها/بدره شهر دست اندازهای خیابانی

سرویس ایلام- شهرستانهای بدره با اینکه بیشتر از سه سال از زمان شهرستان شدن آن می گذرد همچنان از زیرسساختهای لازم  به عنوان  یک شهرستان برخوردار نیست.

به گزارش خبرگزاری کردپرس،این شهرستان تازه تأسیس اگرچه که در زمینه های گوناگون دارای مشکلات و نارسایی های عذاب آور است یکی از اصلی ترین مشکلات این شهرستان در زمینه راههای دسترسی و نیز زیرساختهای خیابانی است.
این مشکل در شهر بدره که مرکز شهرستان بدره است نیز به خوبی نمایان بوده و هم اکنون کمتر خیابانی در این شهر وجود دارد که از استاندارهای لازم برخوردار بوده و مشکلی برای رفت و آمد خودروها نداشته باشد.
کنده کاری هایی که بعد از چندماه همچنان وجود دارند
در اصلی ترین خیابان و بلوار شهر بدره که علاوه بر اینکه مسیر اصلی رفت و آمد  مردم این شهر است ، محل گذر خودروهای  ایلام به شهرستانهای دره شهر و آبدانان نیز هست کنده کاری های بزرگی وجود داشته که باعث مشکل و دردسر برای مردم این شهر شده اند.
جعفری یکی از شهروندان بدره در این زمینه در گفتگو با کردپرس می گوید: حدود چند ماهی است که در خیابان اصلی این شهر کانال بزرگی که برای جانمایی فیبر نوری کنده شده است وجود دارد و معلوم نیست تا چه زمانی دیگر مردم باید منتظر ترمیم آن باشند.
وی افزود:این کانال بزرگ  که به صورت موقت با خاک و شن پر شده است باعث شده که در این مدت برخی خودروهای سنگین که در حال عبور از آن بوده در آن گرفتار شده و دچار مشکل شوند.
جعفری ادامه داد: خیابانهایی که با هزاران مشکلات فنی و بودجه ای قبلا آسفالت شده اند به راحتی تخریب و مورد حفاری قرار می گیرند اما برای ترمیم و بهسازی دوباره آن چندان احساس مسئولیت نمی شود.
بدره شهر دست اندازهای خیابانی
علاوه بر خیابان اصلی شهر بدره دیگر خیابانهای آن  نیز وضعیت چندان مساعدی نداشته و اغلب آنها رفت و آمد خودروها را دچار اختلال کرده اند.
یکی دیگر از شهروندان بدره ای در این باره به کردپرس می گوید:چند مدتی است که خیابانهای این شهر پر از دست انداز و سرعت گیرهایی شده است که همه آنها کارشناسی شده و قانونی نیستند.
محمدی افزود:هم اکنون در یک خیابان کوچک چندین دست انداز و سرعت گیر درست شده اند که رفت و آمد خودروها را دچار اختلال کرده اند.
وی افزود: این دست اندازها و سرعت گیرها که به رنگ آسفالت هستند هیچگونه علائم هشداری هم ندارند در صورتی که لازم است هر نوع سرعت گیری که در شهر درست می شود علائم هشدار دهنده داشته باشد.
محمدی ادامه داد: این مشکل  برای غریبه هایی که به این شهر می آیند و با چنین حجم انبوهی از سرعت گیرهای غیر مجاز آشنایی ندارند خطر آفرین بوده  که لازم است مسئولان شهری بدره این معضل را مورد بررسی قرار داده و برای آن چاره اندیشی کنند.
وی ادامه داد: اگرچه که نصب سرعت گیر برای ایجاد امنیت رانندگی و آسایش مردم گاها نیاز است اما در برخی خیابانهای بدره در این زمینه زیاده روی شده و گاها در یک خیابان کوچک شاهد چند سرعت گیر هستیم.
ایجاد سرعت گیر ها توسط شورای ترافیک و به درخواست مردم بوده
رئیس شورای اسلامی شهر بدره در این زمینه به کردپرس گفت:سرعت گیرهای خیابانهای بدره به درخواست مردم و توسط شورای ترافیک ایجاد شده اند .
سعید جعفری با اشاره به کنده کاری های خیابانهای این شهر نیز گفت: با توجه به اینکه آسفالت کردن این کنده کاری ها ممکن است باعث نشست دوباره خاک شوند ترمیم نهایی آنها باید بعد از چند بارندگی صورت گیرد.
هادی صی هاشمی یکی دیگر از اعضای شورای شهر بدره نیز در این زمینه با تأیید اینکه ساخت سرعت گیرها با درخواست مردم و توسط شورای ترافیک بوده گفت: پروژه کنده کاری های خیابان اصلی بدره  بعد از اینکه توسط پیمانکار به شهرداری تحویل داده شد ترمیم و آسفالت می شوند.

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه