سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 13 آذر  ::  10:30

گلوبال ریسرچ:

آمریکا کردهای سوریه را رها نمی کند

سرویس جهان- بر اساس گزارش کلوبال ریسرچ، با وجود اشاره مقامات آمریکا به احتمال قطع کمک نظامی به کردهای سوریه، مکانیزم های دیگری برای ماندن این کشور در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و ادامه کمک نظامی به آنها هنوز وجود دارد.
 

به گزارش کردپرس، گلوبال ریسرچ کانادا در گزارشی به حواشی گزارشها پیرامون احتمال قطع کمک های نظامی آمیکا به کردهای سوریه پرداخته و به این نتیجه رسیده است آنچه مشاهده می شود فقط ظاهر ماجرا است و با توجه به این که آمریکا قصد خود را برای ماندن در سوریه تا رسیدن به حل سیاسی بحران سوریه اعلام کرده بنابر این انتظار می رود واشنگتن کردهای سوریه را به حال خود رها نکند.

در این گزارش اشاره شده که بر اساس اعتراف برخی مقامات آمریکایی تعداد واقعی نیروهای آمریکایی در سوریه 4 برابر میزان اعلام شده بود و به 2000 نفر می رسد این نشان می دهد که واشنگتن در نظر دارد برای مدت بیشتری در سوریه بماند و شانس این که کمک های نظامی به کردها ادامه یابد وجود دارد.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به سخنان ترامپ در ماه آوریل گذشته مبنی بر دادن اختیار تام به وزارت دفاع این کشور در مورد تسلیح نیروهای کرد آمده است: بنابر این اگر وزارت دفاع آمریکا تشخیص دهد که ادامه ارسال اسلحه برای نیروهای کرد سوریه لازم است، بر همین اساس عمل خواهد کرد. علاوه بر آن، هیچ کس نمی داند ترامپ در گفتگوی تلفنی با اردوغان از چه واژگانی استفاده کرده است. بنابر این ممکن است ترامپ از تکنیک زبانی برای ایجاد روزنه و راه گریزی استفاده کرده باشد تا مثلا به جای قرض دادن اسلحه به کردها، سلاح و مهمات به آنها بفروشد؛ همان کاری که آمریکا در حال حاضر در حال انجام آن است.

این گزارش همچنین اشاره کرده است که آمریکا ممکن است تهدیدهای ترکیه را بهانه ای برای ایجاد زمینه جهت ادامه حضور خود در سوریه کند و منطقه پرواز ممنوع مانند آنچه که در اقلیم کردستان انجام داد ایجاد کند. در مورد خیانت آمریکا به کردها می توان گفت که در اقلیم کردستان بر خلاف مناطق تحت کنترل کردهای سوریه، 2000 نیروی نظامی و 10 پایگاه نظامی وجود نداشت به همین دلیل آمریکا به کردهای عراق خیانت کرد.

کد خبرنگار: 40101