سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 14 آذر  ::  09:24

انتقاد نماینده سنندج از نوسانات قیمت نهاده های دامی

سرویس ایران- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت اقلام خوراکی در بازار به بهانه رشد قیمت دلار انتقاد کرد.

به گزارش کردپرس، سید مهدی فرشادان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در خصوص گرانی محصولات پروتئینی گفت:تامین معیشت و کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها باید برای خانواده ها آسان باشد، چرا که در حال حاضر ایران در تولید بسیاری از محصولات پروتئینی کشور خودکفا است.   

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه هرچند مدت یکبار قیمت یک کالای اساسی به بهانه های مختلف با افزایش روبرو شود غیرقابل قبول است، چراکه میزان درآمد مردم با رشد روبرو نبوده و قطعا گرانی کالاها اقتصاد خانوارها را تحت تاثیر قرار می دهد.

 فرشادان در ادامه ی گفت و گوی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:گرانی برخی کالاها مانند تخم مرغ ناشی از کم توجهی به موضوع برنامه ریزی از سوی دستگاه های متولی بوده این در حالی است که یکی از اولویت های اقتصادی کشور، توجه به معیشت مردم است.    

افزایش قیمت دلار نباید بهانه ای برای رشد قیمت سایر کالاها باشد

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی، ادامه داد:افزایش قیمت دلار نباید بهانه ای برای رشد قیمت سایر کالاها باشد چرا که نوسانات نرخ ارز در تعیین قیمت بهای تمام شده، برخی از محصولات کم است اینکه قیمت کالای تولیدی در یک کارخانه که حقوق کارگران و هزینه های مانند انرژی براساس ریال محاسبه می شود اما محصول برای فروش در بازار، بر مبنای نرخ دلار قیمت گذاری شود، غیرقابل توجیه است.

انتقاد از نوسانات شدید در قیمت نهاده های دامی

وی با انتقاد از گرانی اقلام خوراکی در بازار ادامه داد:موضوع نوسانات شدید در قیمت نهاده های دامی باید ساماندهی شود تا برخی ها از این موضوع سوءاستفاده نکنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و سایر دستگاه های ذی ربط باید اقدامات لازم را در راستای تنظیم بازار انجام دهند./