سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 14 آذر  ::  11:23

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس خواستار شد

مدیریت بحران استان کردستان به خسارت‎های زلزله غرب کشور در سروآباد توجه کند

سرویس کردستان- نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از خسارت دیدن 500 واحد با بر اثر زلزله 7.3 ریشتری غرب کشور در 21 آبان خبرداد و گفت: این واحدها نیازمند بازسازی هستند.

به گزارش کردپرس، منصور مرادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زلزله آبان ماه گذشته در مناطقی از استان کرمانشاه موجب داغدار شدن همه ما شد، گفت:  مردم شهرستان سروآباد به ویژه در منطقه هورامان و همچنین بخش مرکزی این شهرستان نیز در این حادثه دچار خسارت و زیان‎های مالی شدند، پس ضرورت دارد مدیریت بحران استان کردستان به صورت ویژه به این مردم توجه کند.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله اخیر منطقه هورامان شهرستان سروآباد و آسیب دیدن شماری از روستاییان بر ضرورت حضور مدیریت بحران استانداری کردستان در این مناطق به منظور رفع نیازمندی های مردم تاکید کرد.

وی تاکید کرد: با استاندار کردستان و همچنین رئیس ستاد مدیریت بحران کشور در این خصوص مکاتبه کرده ایم و همچنان وضعیت مناطق زلزله زده شهرستان سروآباد را تا رفع مشکلات پیگیری خواهم کرد.

مرادی با اشاره به پیگیری‎های انجام شده با معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور گفت: با پیگیری های به عمل آمده تسهیلات کم بهره و سایر خدماتی که برای مردم زلزله زده استان کرمانشاه در نظر گرفته شده برای آسیب دیدگان از زلزله اخیر در شهرستان سروآباد نیز در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، در جلسه مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری به وزیر کشور و سایر مسئولان خواستار رسیدگی بیشتر به مناطق زلزله زده استان کردستان بویژه شهرستان های سروآباد و مریوان شده‏ام.